Mali programiści z PP2

W Publicznym Przedszkolu nr 2, w ramach projektu „Aktywny Kreatywny Maluch – program wsparcia przedszkoli na terenie Gminy Brzeg”,  prowadzone są przez p. Małgorzatę Habrych (nauczyciela informatyki w PSP nr 8) dodatkowe zajęcia z programowania dla najstarszych dzieci. Programowanie to kolejny z języków, który warto opanować – rozwija umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów a przede wszystkim logicznego myślenia. Nauka programowania pozwala zrozumieć jak działają urządzenia elektroniczne i uczy wykorzystywać różne technologie w twórczy sposób.

Zajęcia z programowania prowadzone są  w myśl zasady "Uczyć się poprzez zabawę". Na zajęciach „starszaki”  uczą się  od podstaw zarówno kodowania jak i programowania w sposób łatwy i zrozumiały – wiedzę przyswajają w formie gier i zabaw.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z wykorzystaniem maty tanecznej, dzięki której dzieci rozwijają myślenie logiczne i strategiczne, a w szczególności ćwiczą koordynację i orientację przestrzenną. Z dużym zaciekawieniem przedszkolaki poznają zasady programowania i projektowania aplikacji i gier mobilnych z użyciem „Scratch Junior”, która rozwija kreatywność i logiczne myślenie.

Przedszkolaki z chęcią i dużym zaangażowaniem uczestniczą w realizacji tych dodatkowych zajęć. Można zauważyć w nich pasję do nauki i poznawania nowych doświadczeń – kto wie może wśród nich są przyszli programiści?

Małgorzata Habrych