„5 PORCJI WARZYW, OWOCÓW I SOKU DZIENNIE”,

Wrzesień 2015

„5 PORCJI WARZYW, OWOCÓW I SOKU  DZIENNIE”,

którego organizatorem jest Krajowa Unia Producentów Soków.

Celem tego programu jest podniesienie świadomości dzieci, oraz przekonanie ich do jedzenia warzyw i owoców oraz picia soków 5 razy dziennie. Jak wiadomo, prawidłowe żywienie wspomaga dobry stan naszego zdrowia.

Nasze przedszkole już po raz drugi przystąpiło do realizacji tego programu. Podczas zajęć dydaktycznych, zabaw, dzieci poznawały zasady właściwej diety, zachęcane były do codziennego  spożywania warzyw, owoców oraz do picia soków. Poznawały: smaki, zapachy, kształty warzyw i owoców, konsystencje i smak soków warzywno-owocowych. Poznały jak ważne jest spożywanie warzyw , owoców i soków dla organizmu. Na zakończenie programu dzieci wykonały pracę zbiorową na temat „5porcji warzyw, owoców i soku”.

Dzięki temu programowi wśród dzieci upowszechniana jest wiedza na temat zdrowego sposobu odżywiania się oraz kształtowane są prawidłowe nawyki żywieniowe.

Przedszkole otrzymało CERTYFIKAT „ 5 porcji warzyw, owoców i soku dziennie”

Koordynator programu  Teresa Wieczorek